26.06.12

Sveiks, dārgais lasītāj. Visticamākais, ka arī Tavā logā vēl nesen sitās lielas, smagas lietuslāses (bet cerams, ka tās ir nomainījusi saule un zilas debesis) un šodiena, iespējams, joprojām aizrit lēnīgi atjēdzoties no Līgo svētku atzīmēšanas. Šodiena priekš Pony&Smith nozīmē to, ka atgriežamies iepriekšējā ritmā, nē, pat vēl vairāk – veltot aizvien vairāk spēku un laika tieši P&S projektiem. Mums pamazām sāk veidoties liste ar cilvēkiem, kas vēlas iemūžināt savus auto videoformātā, lieliem soļiem tuvojas mūsu pirmā nopietnā lielākas nozīmes filmēšana, kas noteikti būs ārkārtīgi noderīga un pamācoša pieredze. Šobrīd darbojamies šai pašā sakarā ar mazu promocijas klipiņu, kurš būs apskatāms visnotaļ plašai publikai, bet par to jau drīzumā.

Visai nesen iegādājos plānotāju un nu jau tas ir aizsists pilns un kļuvis par neatsveramu palīgu, pie viena atspoguļojot pārmaiņas mūsu ikdienas ritmā un aizņemtībā. Un es nesūdzos, gluži otrādi – priecājos, ka pie padarāmajām lietām aizvien biežāk ierindojas tādi uzdevumi kā filmēšana, montēšana, fotogrāfēšana… Tas man lieku reizi atgādina, ka viss notiek tā, kā tam jānotiek, ka pāreja no klasiskā “sēžu visu dienu darbā” uz freelance režīmu norisinās tīri veiksmīgi. Tas taču ir nesalīdzināmi lieliskāk, jo viss, ko mēs darām, īstenībā ir priekš mums. Mēs to nedarām priekš darba devēja, priekšnieka. Lai arī mums ir klienti, kuri mums ir gatavi maksāt par darbu (naudā vai barterī, vai jebkā citādi), nozīmīgākie ieguvumi ir pieredze, atpazīstamība, brenda celšana un veidošana. Pēc mūsu nelielās pieredzes varam spriest, ka 1)tad, kad strādā priekš sevis, ļoti maz kas sniedz tūlītēju ieguvumu – tas nav garantētais mēneša algas čeks, taču viss atmaksājās – tuvākā vai tālākā nākotnē; 2)ir pierādījies, ka bartera sistēma šībrīža ekonomiskajā situācijā ir neticami efektīva un 3)visbiežāk būs tā, ka “aizies” vairāk tas, ko nebiji plānojis – lai arī Pony&Smith jau sen tika izsapņots kā primāri papīrlietu veikals, tam laika gaitā piebiedrojās citas sfēras, kas, varu droši apgalvot, ir ņēmušas virsroku. Šobrīd mums padomā ir daudz un dažādas lieliskas papīrlietas, kuras ir plāns pakāpeniski realizēt, taču jāatzīst, ka šobrīd tas diez ko neatmaksājas. Mēs gan ceram, ka pārējās Pony&Smith darbības jomas pamazāk sāks “barot” arī papīrlietu radīšanu, kas gluži vienkārši ir ieņēmusi aizmugurējo rindu Pony&Smith busiņā.

Lūk, ko esam paveikuši pēdējā laikā:

Filozofiski mediatīva īsfilma Viss plūst, viss mainās

Neliela fotoreportāža no muzikāli-izglītojoši-mākslinieciska pasākuma

Kalnciema kvartāla vasaras plāns (made by yours truly)

Jaunākā fotosērija

Un tad vēl, lai vizuāli bagātinātu šo teksta blāķi – daži foto, kas tapuši Līgo svētku laikā. Kā Tu domā, kur mēs svinējām?